מונטה אלבן – וואחקה

travelingos

וואחקה היא אחת הערים המתויירות במקסיקו עם הרבה דברים לראות ולעשות בעיר וסביבתה, מומלץ לתכנן לפחות שלושה ימים לטיול ביעד הזה שיש בו את התרבות הילידית החזקה ביותר במקסיקו. התרבות הזאפוטקית אחראית על בניית מונטה אלבן.

מלבד טיול רגלי ברחובות העיר וואחקה וטיול יום ל"הירבה אל אגואה" יש עוד משהו אחד שחייבים לעשות כשאתם מבקרים כאן והוא טיול לחורבות מונטה אלבן.

מונטה אלבן - וואחקה

איך להגיע למונטה אלבן

מונטה אלבן שוכנת על גבעה המתנשאת לגובה של 400 מטר מעל העיר אואחקה, 10 קילומטרים מהעיר, כך שקיימות מספר אפשרויות כיצד להגיע אל ההריסות.

מונית למונטה אלבן

הדרך היקרה ביותר, אך יחד עם זאת, הדרך הנוחה ביותר להגיע להריסות מונטה אלבן היא באמצעות מונית. בדרך כלל כל כיוון יעלה  Mx 150 פזו מקסיקני כמובן שהכל תלוי בכושר ההתמקחות שלכם והשליטה בספרדית.

אוטובוס למונטה אלבן

רוב סוכנויות הנסיעות באואחקה מפעילות אוטובוסים קבועים ממרכז העיר למונטה אלבן בעלות של 80 Mx פזו מקסיקני, הנהגים חוזרים בדרך כלל לאחר שלוש שעות.

טיול יום למונטה אלבן

אם אתם מעדיפים שיאספו אתכם מהמלון שלכם וברצונכם ללמוד עוד על ההריסות, תוכלו לקחת סיור מודרך במונטה אלבן מוואחקה, מי שאוהב היסטוריה ומעוניין ללמוד על התרבות הזאפוטקית זוהי האופציה המומלצת.

ההיסטוריה של מונטה אלבן

על פי ארכיאולוגים, מונטה אלבן נוסדה בשנת 500 לפני הספירה, ובמהלך מאות שנים הפכה העיר לבירת התרבות הזאפוטקית ולאחת הערים החשובות והגדולות במסו אמריקה באותה תקופה.

השיא של העיר היה בין השנים 200 לספירה – 600 לספירה כאשר כמעט 35,000 איש חיו בה, אך לאחר מכן האתר ננטש רק כדי להימצא על ידי תרבות המיקסטק שהשתמשו בו כאתר קבורה קדוש.

אפשר לראות כאן השפעה ברורה של תרבות טאוטיווקאן, מה שמוכיח ששתי התרבויות היו במגע.

מונטה אלבן נחשבת לאחת הישובים הקדומים עם הבדלים ניכרים בין המעמד הגבוה למעמד הנמוך שחיו בצידי הגבעה בעוד האליטה חיה בראש.

מונטה אלבן - וואחקה
מונטה אלבן – וואחקה


מה לראות ולעשות בהריסות מונטה אלבן

המוזיאון של מונטה אלבן יאפשר לכם מלבד התקררות מהחום שבחוץ למידה על המקום ועל התרבות שהתקיימה בו ואיך נראו החיים בתקופה הפעילה של העיר.

אל פאלאסיו

אל פאלאסיו היה מבנה בשימוש האליטה של מונטה אלבן.לאחרונה התגלתה מנהרה סודית בין הארמון למבנים אחרים סביב גראן פלאזה, כך שליטים יכלו להסתובב מבלי לעורר תשומת לב.

מצפה הכוכבים

בדומה לתרבות המאיה, הזפוטקים היו מבינים גדולים באסטרונומיה, והידע שלהם שימש לחקלאות לניבוי עונות השנה, מכיוון שהיה חיוני עבורם לדעת מתי מתחילה העונה הגשומה והיבשה. 

גראן פלאזה

הרחבה המרכזית היא ריבוע גדול מוקף במבנים, ויש מעט מבנים גם באמצע, כאן ככל הנראה היה מרכז העניינים של העיר.

לוס דנזנטס

באתר הארכיאולוגי יש כמה מקומות עם אבנים מגולפות, אבל החפץ המפורסם ביותר הוא קבוצת מבני אבן המתארים סירוס של מנהיגים אויבים שהוקרבו לאלים. 

באלקורט

למרות שהעיר מונטה אלבן נשלטה על ידי זפוטקים ולא על ידי תרבות המאיה, מגרשי כדור לא חסרים כאן.

דמי כניסה

הכרטיס לחורבות מונטה אלבן ולמוזיאון עולה Mx 75  פזו מקסיקני.

שעות פתיחה מונטה אלבן

אתר מונטה אלבן פתוח בין השעות 8:00-17:00, כך שיש לך מספיק זמן לבקר בהריסות לאורך כל היום, מומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם בבוקר כדי להימנע מהחום שמגיע בצהריים וגם כאן כמו בשאר האתרים המקומיים נכנסים בחינם בימי ראשון.

מה לקחת לטיול במונטה אלבן 

נעלי הליכה – סגורות ונוחות.

קרם הגנה – עדיף בעל הגנה חזקה במיוחד למי שנשרף בקלות.

כובע – במונטה אלבה אין צל כך שכובע הוא לא בגדר המלצה.

בקבוק מים – יש כאן דוכנים כמו בכל אתר תיירותי במקסיקו אבל בכל זאת מומלץ לקחת מים.

travelingos

admin

כתבות מעניינות

וואצפ
1
רוצים להתייעץ עם מומחה?
סיקרט מקסיקו תמיכה ועזרה למטיילים
דברו איתנו נשמח לעזור

!הצטרפו לקהילה שלנו והישארו מעודכנים