המדריך לערי המאיה בחצי האי יוקטן מקסיקו 

travelingos

טיול למקסיקו לא יהיה מושלם מבלי שתבקרו בערי המאיה העתיקות, אז נשאלת השאלה מה הם ערי המאיה המומלצות ביותר? קיימות ארבע ערי חורבות מאיה מקסיקניות עיקריות שאנשים הולכים אליהן ושלושה הן חורבות אחרות שהן מקום אלטרנטיבי לביקור.

קצת על תרבות המאיה:
תרבות המאיה היא אחת התרבויות הנחקרות ביותר במסואמריקה. ההתקדמות של בני המאיה באדריכלות, אסטרונומיה, רפואה ומתמטיקה נחשבת עד היום כפלא. תרבות המאיה ידועה בזכות הכתיבה המשוכללת שלה, מערכות המספר והלוח, כמו גם האמנות והארכיטקטורה המרשימים.

לוח השנה של בני המאיה - מיסתורין שלא נגמר
לוח השנה של בני המאיה – מיסתורין שלא נגמר

באיזה עיר עתיקות של המאיה מומלץ לבקר: טולום, אק בלם, קובה או צ'יצ'ן איצה? קיראו עד הסוף!

 • עיר המאיה צ'יצ'ן איצה – Chichén Itzá Mayan Ruins
  ללא ספק עיר חורבות המאיה המקסיקנית הפופולרית ביותר בחצי האי יוקטן ואחת המוכרות ביותר בעולם. האתר פופולרי בגלל שהפירמידה הראשית נשמרה היטב והמתחם גדול. מחיר הכניסה הוא גם הגבוה ביותר ועומד על 243 פזו או 40 שקלים למבקרים זרים. זהו אתר חורבות המאיה היחיד בחצי זה של יוקטן שיש בו מופע אור בלילה.
  מבין אתרי ההריסות הגדולים של המאיה זהו הרחוק ביותר וימלא טיול יום. רוב הסיורים כוללים עצירה בעיירה הקולוניאלית ויאדוליד או בסנוטה Ik Kil. ההריסות נרחבות ואתם תהיו בעיקר בשמש אז בואו מוכנים. 
 • חורבות עיר המאיה של טולום – Tulum Mayan Ruins
  חורבות עיר המאיה בטולום נמצאת 40 דקות דרומית לפלאיה דל כרמן ושעה וחצי מקנקון. האתר עצמו לא גדול אבל הדבר המרהיב ביותר הוא הנוף הנשקף מהמצוק אל הים. עלות הכניסה 59 פזו או 10 שקלים. ההריסות הללו קרובות יותר לפלאיה דל כרמן וקנקון ואפשר לעשות זאת בטיול יום. ההריסות ברובן הם תחת השמש אבל המזל הוא שאתם במרחק הליכה מהחוף. 
 • עיר המאיה אק בלם – Ek Balam Mayan Ruins
  אק בלם היא עיר עתיקות המאיה שנפתחה אחרונה למבקרים מבין הערים הגדולות והפכה פופולרית ביותר. גם כאן בטיולי יום שתקחו תעצרו בדרך בסנוטה ויש אפילו פירמידה אחת שאפשר לטפס עליה ולראות את חצי האי יוקטן השטוח. הכניסה היא 202 פזו או 32 שקלים והאתר מוצל בחלקו.
 • חורבות עיר המאיה קובה – Coba Mayan Ruins
  עיר המאיה קובה הוא האתר המועדף לבקר בו מהסיבה הפשוטה שהוא מוצל בג'ונגל ואפשר לרכוב כאן על אופניים בין הפירמידות. אפשר גם לטפס במדרגות התלולות של הפירמידה הגבוהה ביותר. כניסה 64 פזו או 10 שקלים, אפשר להשכיר כאן אופניים ויש טיולי יום מקנקון או פלאיה דל כרמן עם עצירה בסנוטה או בטולום. 
מבנה עתיק של בני המאיה בחצי האי יוקטן מקסיקו
מבנה עתיק של בני המאיה בחצי האי יוקטן מקסיקו

הריסות המאיה המקסיקניות פחות מוכרות באזור

חורבות המאיה של מויל – Muyil Ruins

 • חורבות מויל הוא אתר קטן דרומית לטולום, מעט מאוד תיירים מגיעים לכאן בגלל שרוב המבקרים מעדיפים את חורבות טולום עם הנופים המדהימים מצוקי העיר וחוף הים. הכניסה לאתר היא הליכה שקטה בין אזור מוצל למחצה ומסלול נחמד החוצה את הלגונה. הכניסה למסלול בתוספת של 50 פסו. הקפידו לטפס על מגדל התצפית ולהגיע עד הלגונה. הכניסה היא 54 פזו או 10 שקלים.

חורבות המאיה של אקסל-חה Xelha Ruins

חורבות אקסל חה מבולבלות עם פארק המים בעל אותו השם, הריסות המאיה האלו קרובות לפארק המים. חורבות המאיה אקסל חה לא מפורסמות או מתויירות כי אין כאן פירמידה גדולה אבל יש כאן כמה מבנים קטנים ומעניינים עם ציורי קיר.

חורבות המאיה של צ'אצ'ובן –  Chacchoben Ruins

 • חורבות צ'אצ'ובן נמצאות בדרום הרחוק של מדינת קינטנה רו, אפשר לעשות לכאן טיול יום ארוך או טיול עם לינה וביקור בבקלאר. ההריסות של צ'אצ'ובן נפתחו לקהל בשנת 2002, ככה שהן פחות מוכרות והמרחק מרוב יעדי התיירות מונע מהן להיות צפופות כמו שאר אתרי המאיה. אם תסתכלו על העצים רוב הסיכויים שתראו קופים ובמידה ואין ספינות שייט באזור רוב הסיכויים שלא יהיה יותר מידי מבקרים באתר.
  הכניסה תעלה 50 פזו או 10 שקלים, קחו בחשבון שאין לכאן טיולי יום מהיעדים התיירותיים.

הריסות המאיה של אל נרנג'ל – El Naranjal Ruins

 • חורבות אל נרנג'אל כל כך סודיות שבקושי אפשר למצוא תמונות שלהם באינטרנט. חורבות אלה נמצאות במרחק של שעה מפלאיה דל כרמן ותצטרכו להגיע לכאן עם רכב משלכם, ההריסות משוחזרות למחצה. יש כאן ארבע פירמידות ולקהילה הקטנה שחיה מסביב להריסות יש כמה פעילויות אקולוגיות אותנטיות.

הריסות המאיה של יאקסונה – Yaxunah Ruins

 • יאקסונה אתר חורבות של המאיה שנמצא במרחק 20 קטלומטרים מצ'יצ'ן איצה אבל אף אחד לא שמע עליו. יש בו למעלה מ-650 מבנים וגם את הדרך הארוכה ביותר שנבנתה על ידי המאיה. חורבות המאיה של יאקסונה נמצאות ליד עיירה קטנה שבה תוכלו למצוא מדריך שייקח אתכם לטיול מודרך. אין כניסה רשמית או אפילו מידע עליהם. החורבות אינן משוקמות וחלקים מסוימים מהם קשה לראות בגלל הצמחיה שלא מטופלים.

חורבות המאיה של קלקמול – Calakmul Ruins

 • חורבות המאיה של קלקמול נמצאות עמוק בתוך הג'ונגל, כדי להגיע לכאן דרוש קצת תכנון אבל המקום שווה את המאמץ למי שמתעניין בתרבות, לא רק שהפירמידה הגבוהה ביותר כאן פתוחה לטיפוס, היא גבוהה ב-15 מטרים מהפירמידה המפורסמת של צ'יצ'ן איצה! אתר הריסות המאיה הזה גדול ותוכלו לראות בו פירמידות רבות שיוצאות לתוך מהג'ונגל כאשר אתם מטפסים לפסגה. 
travelingos

admin

כתבות מעניינות

וואצפ
1
רוצים להתייעץ עם מומחה?
סיקרט מקסיקו תמיכה ועזרה למטיילים
דברו איתנו נשמח לעזור

!הצטרפו לקהילה שלנו והישארו מעודכנים