קופר קניון – הגרנד קניון של מקסיקו

travelingos

קניון נחושת (קופר קניון) : הגרנד קניון של מקסיקו

קניון הנחושת(קופר קניון) הוא אזור בגדול  65,000 קילומטרים רבועים שבהם שישה קניונים נפרדים בסיירה מאדרה אוקסידנטל בחלק הדרום-מערבי של מדינת צ'יוואווה בצפון מערב מקסיקו. 

שישה נהרות המנקזים את המדרון המערבי של נהר הסיירה טארהומארה חצבו את הנקיקים (חלק מהסיירה מאדרה אוקסידנטל). 

הנהר ריו פוארטה מאגד את כל ששת הנהרות ונשפך למפרץ קליפורניה. קירות הסלע של הקניון כוללים גוון נחושת/ירוק, וכך הוא קיבל את שמו קניון קופר (קופר = נחושת).
למרות שמו בקניון הנחושת נכרה בעיקר כסף וזהב וכריית נחושת בקנה מידה קטן. הספרדים מצאו כאן את המתכות העשירות במאה ה-17 ומאז הכרייה נמשכת. 

קניון קופר הוא הבית של ילידים רבים שברחו לתוך קניון הנחושת כדי לשמור על תרבותם ואורח חייהם בזמן הפלישה הספרדית.

קניון נחושת (קופר קניון)

מתי לבקר בקניון קופר ?

הזמן הטוב ביותר לבקר בקניון קופר במקסיקו הוא מאוקטובר עד נובמבר ומרץ עד אפריל,  באקלים האלפיני של החלקים ההרריים של קניון הנחושת יש טמפרטורות מתונות. תחתית הקניונים לחה וחמימה, וכך הם נשארים כל השנה. החודשים החמים ביותר הם אפריל עד יוני, עם מעט גשמים עד יולי, אז מתחילה העונה הגשומה. החודשים נובמבר עד מרץ הם אידיאליים לביקור באזור הררי זה. הקיץ (יוני עד יולי) לוהט, ועונת המונסונים מתחילה בסוף יולי (אוגוסט עד ספטמבר).

אזור קניון קופר שגודלו בערך פי ארבעה מהגרנד קניון בארצות הברית, מורכב משבעה קניונים עיקריים, העונה הגשומה של הקניון נמשכת מיולי עד ספטמבר.

איך מגיעים לקניון נחושת – רכבת / נהיגה / טיסה 

ניתן להגיע לאזור בטיסה ממקסיקו סיטי לצ'יוואווה או ללוס מוצ'יס. הדרך הטובה והנוחה לראות את קניון קופר היא ברכבת האגדית צ'יוואווה אל פסיפיקו (אל צ'פה), שעוברת בין שתי הערים ועושה עצירות מרובות.

טיסה לקניון נחושת:

לעיר צ'יוואווה יש את שדה התעופה הקרוב ביותר לקניון נחושת (CUU). אמריקן איירליינס טסה מדאלאס לצ'יוואווה באופן קבוע. למקסיקו סיטי, קנקון, גוודלחרה ומונטריי יש טיסות יומיות לצ'יוואווה. 

רכבת לקניון קופר:

אל צ'פה, הידועה גם כמסילת צ'יוואווה אל פסיפיקו, היא קו רכבת העובר מלוס מוצ'יס על גדת האוקיינוס ​​השקט לצ'יוואווה, הרכבת נוסעת דרך הקניונים. מכיוון שהרכבת לכיוון מערב בדרך כלל עוברת במקומות האטרקטיביים ביותר לאחר רדת הלילה, הנסיעה מלוס מוצ'יס מזרחה מומלצת יותר.

להגיע ברכב לקניון קופר מקסיקו:

נהיגה בכבישים המהירים של מקסיקו קלה מאוד עם רכב.

הדרך לקניון הנחושת עובר דרך קואוהטמוק ( Cuauhtémoc) סאן חואינטו ( San Juanito ) קריל (Creel) וכפרים קטנים אחרים לפני ההגעה לדיוויסאדרו (Divisadero).

קניון נחושת (קופר קניון)

מה עושים בקניון קופר ?

1. פארק הרפתקאות קניון קופר:

פארק ההרפתקאות הנמצא בין דיוויסאדרו (Divisadero) ופוסאדה בורינקס (Posada Barrancas), כולל ארבע נקודות עניין עיקריות: ויה פראטה, רכבל חשמלי ואומגה שהיא אחת הארוכות והגדולות ביותר, האומגה מגיעה למהירויות מטורפות של עד 84 קמ"ש לשעה.

ויה פראטה – מסלול טיפוס שפעיל רק כאשר מזג האוויר הוא בתנאים אופטימליים. הוא כולל 48 מ' של סנפלינג, חמישה גשרים תלויים ברמות קושי שונות, 2 מערות, "קפיצת טרזן" ו-250 מ' של טיפוס למחצה. המסלול נמשך כשעתיים והוא מיועד למבוגרים בלבד עדיף לכאלו שבכושר.

הרכבל החשמלי נחשב אחד מבין הרכבלים המפוארים בעולם, עם תאים המגיעים לגובה של 450 מטר ואורך של כמעט שלושה קלימוטרים.

2. באוהיצ'יבו:

באוהיצ'יבו היא תחנת רכבת, לא עיירה. המיקום לא היה קיים לפני הקמת קו הרכבת. צ'רוקואי  (Cerocauhui )קהילה קטנה עם פחות מ-1,000 תושבים ושלושה מלונות יוקרה נמצאת במרחק של כעשרה קילומטרים מהתחנה הזו. צ'רוקואי היא הקהילה הראשונה בתוך הקניון שחיה בכפר קולוניאלי ישן). קחו הפסקה מהרכבת בבאוצ'יוו (Bahuchivo) כדי לבקר בקניון יוריקה (Urique) אחד הקניונים העמוקים באזור. 

3. הפארק הלאומי של בסאצ'י:

צאו לטיול של שעתיים מקראל לפארק הלאומי באסאצ'י בקניון קנדמאה, ביתם של מפלי באסאצ'יק, המפל השני בגובהו במקסיקו בגובה 250 מטר. תוכלו לצפות בו ממספר תצפיות לאורך מסלולי ההליכה של הפארק.

התניידות בקניון הנחושת:

הדרך הפופולרית והקלה ביותר להתנייד בקניון הנחושת היא רכבת אל צ'פה (Ferrocarril Barrancas del Cobre). הרכבת נוסעת 670 קילומטרים בין צ'יוואווה ללוס מוצ'יס, ויש לה עצירות רבות לאורך הדרך.

הדרך הטובה ביותר להתנייד בקניון קופר זאת הרכבת !

המחלקה ראשונה של הרכבת פועלת מדי יום בין צ'יוואווה ללוס מוצ'יס. רכבות מחלקה שניה פועלות גם מדי יום. הן עוצרות ביותר תחנות ולכן יותר איטיות מהרכבת של המחלקה הראשונה.

עובדות על קניון קופר מקסיקו:

• קניון קופר הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו במקסיקו, הפארק נחשב למפורסם ביותר במקסיקו.

• קניון קופר במקסיקו הוא פלא הנדסי מדהים.בפארק קיימים כ-37 גשרים ו-86 מנהרות של מסילת הרכבת העוברת מצ'יוואווה ללוס מוצ'יס על חוף האוקיינוס ​​השקט. המסילה מבצעת סיבוב של 180 מעלות תוך ירידה של 30 מטרים בתוך הקניון במנהרה אחת מה שנחשב הישג הנדסי. 

• אין כבישים סלולים מתפתלים בקניונים, ודרכי העפר במצב רע. ללא ספק, נסיעה באל צ'פה, רכבת קניון הנחושת, היא הדרך הטובה ביותר לראות ולהכיר את קניון קופר.

• בפארק נמצאת האומגה הארוכה בעולם בעולם בקניון הנחושת של מקסיקו.

• בקניון קופר במקסיקו של שניים מהמפלים הגבוהים במדינה. שני מפלים יפים, במרחק קילומטרים ספורים בלבד זה מזה, שוכנים בתוך הנקיקים הרחב ביותר של קניון הנחושת. הגבוה מבין השניים קסקאדה, Cascada, הוא מפל אבן עגול Piedra Bolada, עם מים גולשים מגובה 450 מטר.
• קניון קופר במקסיקו הוא ביתם של הרצים המהירים בעולם למרחקים ארוכים.

travelingos

admin

כתבות מעניינות

וואצפ
1
רוצים להתייעץ עם מומחה?
סיקרט מקסיקו תמיכה ועזרה למטיילים
דברו איתנו נשמח לעזור

!הצטרפו לקהילה שלנו והישארו מעודכנים