פלנקה העיר הקדומה

travelingos

פלנקה היא עיירה קטנה בצ'יאפס שנחשבת לאחת מ -121 העיירות הקסומות של מקסיקו, כדי שאתר יחשב ככזה הוא צריך להיות עשיר בסמלים ואגדות שסימנו את ההיסטוריה והתרבות של המדינה.
פלנקה נוסדה במאה ה -16 ונמצאת שעתיים נסיעה מווילהרמוסה, מדינת עיר הבירה של טבסקו, ושש שעות מטוקסטה גוטיירז בירת צ'יאפס. האתר הארכיאולוגי נמצא רק שמונה קילומטרים מהעיירה וכדי להגיע לשם צריך להיכנס לפארק הלאומי פלנקה, אזור המוקדש לשימור החי והצומח העשירים של הג'ונגל.
גם האתר הארכיאולוגי וגם הפארק הלאומי נכללים ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו.
האלגנטיות וצורת הבניה של הבניינים מעידים על הידע הרב והמתקדם של תרבות בני המאיה. באתר מעל 200 מבנים ארכיטקטוניים.
ברגע שתגיעו לאזור האריאולוגי בפלנקה אתם תהיו מוקפים בג'ונגל, בחניון דוכנים המציעים בקבוקי מים, קוקוסים ומזכרות עבודות יד.

טיפ למטיילים המתכננים להגיע לעתיקות עיר המאיה פלנקה , תגיעו מוקדם בבוקר לפני שהמוני התיירים מגיעים באוטובוסים ואל תשכחו לנעול נעליים סגורות !

פלנקה עיר המאיה העתיקה
עתיקות בני המאיה בפלנקה

איך מגיעים לפנקה


בפלנקה שדה תעופה קטן אליו מגיעות טיסות מעיר הבירה מקסיקו סיטי פעמיים בשבוע . למי שרוצה להיות בטבע, המלון האקולוגי Chan-Kah Resort Village מציע חוויה נהדרת; במקום חדרים יש כאן צימרים בג'ונגל, כך שתוכלו אפילו להקשיב לקופים מייללים בלילה ממש מחוץ לבקתה.
כדי להגיע לחורבות יש לעקוב אחר השביל שמתחיל בחניון. לשביל, המכוסה עצים עבים וגבוהים, יש כמה מדרגות אבן שעליכם לטפס בכדי למצוא את העיר העתיקה עם מבני האבן האגדיים שלה. הריסות פלנקה נחשבות לאתרים הארכיאולוגיים החשובים ביותר של תרבות המאיה. הם נבנו בין שנת 226 לפני הספירה והמאה ה -8, והם לא התגלו עד 1746, לאחר שננטשו באופן מסתורי לפני מאות שנים.
אף על פי שעיר המאיה הייתה מוסתרת במשך מאות שנים, היא ידועה כאחד האתרים השמורים ביותר.

מה לראות בפלנקה
בתוך המבנים הרבים תמצאו מקדשים שנועדו לטקסים דתיים, מבנים למטרות צבאיות ואחרים למחקר מדעי ופעילויות. באתר הארכיאולוגי ישנם מספר רב של הירוגליפים, לוח השנה של המאיה.

מקדש הכתובות – Templo de las Inscripciones  

זה כנראה המקדש המפורסם ביותר כאן בגלל "השפע והגדולה שלו. הוא נבנה כדי להיות קברו הקדוש של המלך פאקאל. כשהוא התגלה מצאו את סרקופג (ארון קבורה מאבן) המפואר שלו ואת המושל המנוח לבוש בבגדים אלגנטיים. יש תא באורך של 22 מטרים ורוחב 12 מטרים המכוסה כולו בהירוגליפים אדומים וגילופים המספרים את מסעו של פקאל לארץ המתים.

פלנקה עיר המאיה העתיקה

אל גראן פאלאסיו (הארמון הגדול)El Palacio de Palenque
זהו הבניין המשמעותי ביותר והוא ממוקם במרכז העיר העתיקה. המאפיין החזק ביותר שלו הוא המגדל הגבוה שבולט, הוא גם אחד הבניינים המורכבים ביותר של פלנקה, במקום מסדרונות, חדרים, וחיבורים רבים למבנים אחרים דרך מדרגות ומעברים תת קרקעיים. הארמון עשיר בתוכן ובמסרים וקירותיו מכוסים גילופים ופסלים.יוגו דה פלוטה (משחק כדור)
משחק הכדור של המאיה לא היה רק ​​אירוע ספורטיבי אלא טקס דתי.
כדי לשחק את המשחק נבנו מתקנים עם חישוקים אנכיים קטנים על הקירות, שם הכדור היה צריך לעבור. המשחק עצמו היה טקס שהוקדש לאלים.

הפארק הלאומי של פלנקה
אזור זה הפך לשמורה לאומית בשנת 1981 במטרה הגן על החי והצומח המקומיים. האתר הארכיאולוגי נמצא בתוך הפארק, המשתרע על פני יותר מ -4,000 דונם. אפשר לקחת סיור בפארק טלקבל חוויה מהנה ביחוד עבור חובבי טבע שאם יתמזל מזלם יוכלו לצפות בכמה קופים (במיוחד קופי עכביש וקופי מיילל) יש כאן גם חתולי בר, ​​ יגוארים והמון ציפורים ותוכים.

טיפים לביקור בפלנקה
ההמלצה הכי חשבוה היא להגיע כמה שיותר מוקדם(כמה שניתן) כך תחסכו את העומס של המבקרים וגם את עומס החום!
טיול בג'ונגל יכול להיות חם מאוד ויש כאן גם הרבה חרקים לכן כדאי ללבוש בגדים קלים שמכסים כמה שיותר, וכמובן לשים כובע ולמרוח קרם הגנה נגד השמש וגם נגד היתושים.

travelingos

admin

כתבות מעניינות

וואצפ
1
רוצים להתייעץ עם מומחה?
סיקרט מקסיקו תמיכה ועזרה למטיילים
דברו איתנו נשמח לעזור

!הצטרפו לקהילה שלנו והישארו מעודכנים