ציצ׳ן איצ׳ה – עיר המאיה

travelingos

צ'יצ'ן איצה אתר עתיקות שהיה בעבר עיר של תרבות המאיה העתיקה והמיוחדת , הפרמידה אל קסטיליו מוגדרת כאחד מפלאי עולם החדשים ומושכת מיליוני מטיילים למקום .
האתר ממומקם בחצי האי יוקטן והוא בעצם אתר ארכיאולוגי ענק שנשמר בצורה טובה ומאפשר ההצצה לחיים הקודמים והיחודיים שהין כאן ויש אומרים שתכברו כאן גם חוויה מסיטית, לא רק לחובבי תרבות המאיה ואוהבי ההיסטוריה .

עיר המאיה צ'יצ'ן איצה שבמקסיקו
עיר המאיה צ'יצ'ן איצה שבמקסיקו


העיר העתיקה הזו היתה מרכז של לוחמים ובפרמידות הענקיות שהיו סוג של כיכר העיר היו מקריבים קורבנות רבים לאלים הקודמים לפעמים בעלי חיים ולפעמים גם בני אדם .
בפירמדה קיימות שלוש מאות שישים וחמש מדרגות כמו ימות השנה והפירמדה כולה היא סוג שיר הלל לאל קוקולקאן שהיה סוג של נחש עם נוצות אליו סגדו בני המאיה .

הדבר המיוחד והמטורף בצ'יצ'ן איצה קורה בימי השוויון של האביב והסתיו בשעת הזריחה והשקיעה פינת הפירמידה מטילה צל בצורת נחש עם נוצות – זהו קוקולקן.
בגילוי הזה עסקו היסטורניים וחוקרים במשך עשרות שנים ולא מעט תוכניות של נשיונל גאוגרפיק ניסו להסביר את התופעה .קיים כאן גם מגרש הכדורגל הראשון בעולם ! אומנם לא בטוח שמה ששיחקו כאן היה כדורגל אבל מה שברור הוא שבני המאיה הם ככל הנראה הראושנים לשחק עם כדור .
האגדות מספרות שהקורבן שליבו נתלש בעודו בחיים היה שחקן באחת הקבוצות, בדרך כלל נהוג לחשוב שהקורבן היה מהקבוצה שהפסידה .

המקום הכי קרוב לכאן שנחשב כיעד תיירותי גדול הוא קנקנון, מרחק דומה לכאן נמצאים גם פלאיה דל כרמן והעיר טולום.

travelingos

admin

כתבות מעניינות

וואצפ
1
רוצים להתייעץ עם מומחה?
סיקרט מקסיקו תמיכה ועזרה למטיילים
דברו איתנו נשמח לעזור

!הצטרפו לקהילה שלנו והישארו מעודכנים